Jesteśmy najbardziej doświadczoną firmą na rynku, oferującą pełny zakres analiz HTA. Przygotowujemy raporty HTA dla wszystkich krajów w regionie, dostosowujemy też istniejące już raporty oraz modele do lokalnych wymagań.
Rodzaj wstępnej analizy, którą wykonujemy w celu określenia zakresu pełnego raportu HTA.
Określana jest skuteczność i bezpieczeństwo ocenianej technologii w danym wskazaniu względem alternatywnych opcji.
Tworzona w oparciu o techniki decyzyjne, modele Markova, DES i inne metody modelowania.
Opracowana w przypadkach, gdy wykonana analiza wpływu na budżet płatnika (BIA) wykazała wzrost kosztów refundacji wynikających z finansowania ocenianej technologii medycznej.
Prognozowana jest liczba pacjentów, którzy korzystać będą z ocenianej technologii medycznej oraz szacowane są przyszłe wydatki budżetowe w tej populacji.
Tworzona w oparciu o własne badania lub rejestry pacjentów prowadzone przez HTA Consulting.
Dzięki doświadczeniu i zaufaniu naszych klientów, we współpracy z nimi udało nam się opracować kilka innowacyjnych i ciekawych rozwiązań w zakresie doradztwa Market Access oraz rozwiązań systemowych.
przygotowanie rozwiązań akceptowalnych dla płatnika podczas procesu Market Access (np. RSS)
konsultacje i trening zakończenia z sukcesem negocjacji z płatnikiem, opartych o dowody naukowe
raporty i rozwiązania dla finansowania terapii najdroższych chorób
udział w spotkaniach z KOL oraz ekspertami
Szkolenia prowadzone przez HTA Consulting mają charakter zamknięty, są także celowane – dostosowane do Państwa potrzeb i oczekiwań. Odbywają się w dowolnym miejscu w Polsce lub za granicą i mogą być przeprowadzone również w języku angielskim. Nie narzucamy wielkości grupy – przeszkolimy zarówno jedną osobę, jak i zespół, przy czym ze względów praktycznych zalecamy, by grupa nie przekraczała 20 osób.
Nie sztuką jest tylko „wiedzieć”, sztuką jest przekazać swoją wiedzę i zdobyte doświadczenie w przystępny sposób. Każde zagadnienie z systemu ochrony zdrowia podejmujemy z wnikliwym rozpoznaniem i każdy program szkoleniowy dopasowujemy „na miarę potrzeb” tak, aby był jak najbardziej przystępny dla uczestników (np. zajęcia warsztatowe z opracowywania porozumień podziału ryzyka, opracowanie modeli ekonomicznych, planowanie badań obserwacyjnych i rejestrów). Jesteśmy otwarci na każde zapytanie i wyzwanie.
EBM & HTA
Pricing
Mini HTA
Koszyk świadczeń gwarantowanych
Lata praktyki zaowocowały kolejnymi narzędziami usprawniającymi nasz warsztat analityczny. Setki opracowanych przez nasz zespół analiz wpływu na budżet zaowocowały obszerną bazą informacji o produktach leczniczych z historią sięgającą nawet do 2007 roku. Od niedawna dzielimy się posiadanymi zasobami. Stworzyliśmy i ciągle rozwijamy serwisy on-line, jak IKAR pro oraz The Dynamic Literature Catalogue, a także aplikacje mobilne skierowane do konkretnych grup docelowych.
Serwis został opracowany dzięki połączeniu wieloletniego doświadczenia w obszarze oceny technologii medycznych oraz refundacji. Systematyczna analiza danych refundacyjnych umożliwiła opracowanie narzędzi i rozwiązań prezentowanych w przejrzysty i ujednolicony sposób. Intuicyjna obsługa serwisu oszczędza czas w poszukiwaniu informacji.
W oparciu o bogatą bazę danych źródłoych oraz doświadczenie w tworzeniu aplikacji sieciowych oferujemy możliwość stworzenia aplikacji mobilnych z dziedziny refundacji, dedykowanych dla różnych odbiorców oraz wspomagających określone cele.
The Dynamic Literature Catalogue (dlc.hta.pl) to doskonalę rozwiązanie dla tych, którzy zawsze potrzebują mieć pod ręką aktualne podsumowanie wyników wszystkich badań na temat produktu. To interaktywna baza danych dostępnych on-line, zawierająca badania kliniczne dotyczące analizowanej interwencji.
Nasz dział DTP oferuje profesjonalną pomoc w zakresie prezentacji danych, a także projektowaniu graficznym posterów i innych materiałów konferencyjnych. Bogate doświadczenie w opracowaniu graficznym oraz składzie i łamaniu raportów i wydawnictw książkowych pozwala na profesjonalne przeprowadzenie klienta przez proces publikacji materiałów zarówno do druku, jak i do rozpowszechniania on-line.
Zgodnie ze światowymi trendami, poza tworzeniem raportów HTA planujemy i prowadzimy badania pierwotne oraz wtórne, których celem jest zebranie rzetelnych danych kosztowych oraz epidemiologicznych. Ich wyniki mają za zadanie ułatwić podejmowanie decyzji w procesie wprowadzania na rynek nowych technologii i negocjowania sposobu ich finansowania.